nasza kadra

Przemysław Lutomski

Fizjoterapeuta, trener pływania, trener osobisty, coach. Przemysław w trakcie swojej dwudziestoletniej kariery zdobył ponad 56 medali Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych. Do najcenniejszych zalicza srebro z Mistrzostw Świata Juniorów w Moskwie w 1998 roku oraz medale zdobyte podczas Mistrzostw Stanów Zjednoczonych w 1999 roku, gdzie reprezentował jeden z najlepszych klubów pływackich na świecie Mission Viejo Nadadores. Od tego czasu bardziej ukierunkował się na pracę z drugiej strony basenu, odbył dwa staże trenerskie w Mission Viejo, gdzie poznawał techniki treningu od najlepszego trenera USA – Billa Rose’a. Czas spędzony na treningach oraz stażach pozwolił Przemkowi poznać życie zawodnicze od podszewki, wraz z jego radościami i wyrzeczeniami. Zawodniczki, które trenuje – Helena Rachwal oraz Sandra Kaczmarek – zdobyły medale podczas zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców. Od 2006 roku pracuje on z najlepszymi sportowcami na świecie m.in. Kadrą Olimpijską w Żeglarstwie oraz Kadrą Olimpijską Kobiet w Zapasach, wraz z nimi uczestniczył w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku oraz w Londynie w 2012. Zawodnicy, z którymi pracował Przemysław pochodzą z dyscyplin indywidualnych, a on wspierał ich, dbał o integrację ciała i umysłu, aby mogli osiągnąć ponadnormatywne wyniki w czym pomagała mu wiedza i umiejętności zdobyte podczas wielu kursów i warsztatów związanych z Neurolingwistycznym Programowaniem oraz Psychologią Sportu. Jako adiunkt na poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego pomaga studentom zgłębiać techniki medycyny sportowej oraz przedmiotów związanych bezpośrednio z rehabilitacją ortopedyczną.

plutomski

Tomek Stankowski

Urodzony po to żeby być sportowcem i pracować ze sportowcami. Ma wyjątkowe umiejętności trenerskie i słabość do zadań technicznych. Jest konkretny, wymagający, ale cierpliwy. Uważa, że nie ma rzeczy niemożliwych i że jeśli chcesz, to możesz. Tym przesłaniem chce zarazić swoich podopiecznych. Wśród zawodników słynie z „delfinowych poranków”.

Aktywność fizyczna jest dla niego wyjątkowo ważna, uważa, że codzienny trening pozwala utrzymać nie tylko sprawność fizyczną i zdrowie, ale także balans pomiędzy umysłem a ciałem.

Od zawsze związany z pływaniem, jako aktywny zawodnik wielokrotnie zdobywał medale na Mistrzostwach Polski, był w składzie Kadry Narodowej Polski. Wielokrotnie zdobył też tytuł Mistrza Polski w ratownictwie Wodnym. Na swoim koncie odniósł również sukcesy w roli trenera – finaliści i medaliści Mistrzostw Polski 2017 r oraz Mistrzyni Niemiec w 2014r.

Z wykształcenia Fizjoteraputa i Osteopata – więcej informacji coreclinic.pl.

tstankowski

Bogumił Głuszkowski

Triathlonista, trener i coach. Pomysłodawca i właściciel klubu CITYZEN od zawsze pasjonat sportu i filozofii zen. Urodzony mentor, dla którego rozwój osobisty, samodoskonalenie się i zwiększanie świadomości jest sensem każdego działania. Uważa, że to jakim jesteś sportowcem, jak trenujesz determinuje jakim jesteś człowiekiem i co osiągasz. Przez sport chce pokazać swoim zawodnikom co jest ważne w życiu. Jego zdaniem skupiając się wyłącznie na perfekcyjnym wykonaniu pojedynczego ruchu możesz osiągnąć sukces.

Czternastokrotny indywidualny Mistrz Polski w triathlonie na wszystkich dystansach. Kilkukrotnie brał udział w zawodach IronMan zajmując wysokie pozycje w swoich kategoriach wiekowych – Mistrzostwa Świata, Europy i inne.

Członek zespołu trenerskiego – trener od przygotowania ogólnego i mentalnego medalistek olimpijskich…

bgluszkowski

Oskar Borowczyk

Trener najmłodszych grup pływackich, wychowanek klubu związany z nim od 5 roku życia. Chciałby ofiarować swoim podopiecznym coś więcej, niż wyłącznie trening. Pragnie by jego zawodnicy czerpali radość i satysfakcję z tego co robią, by stawali się szybsi, silniejsi jako sportowcy i lepsi i mocniejsi jako ludzie.

Poza sportem, jego drugą pasją jest gotowanie. Uważa, że łączy je ta sama zasada, jeśli chcesz być dobrym kucharzem musisz sam smacznie i zdrowo się odżywiać, jeśli chcesz być dobrym trenerem, musisz sam być zaangażowanym i świadomym zawodnikiem. Jest także członkiem zespołu trenerskiego grupy mastersów oraz “triatlonistów”.

Na swoim koncie ma wiele sukcesów sportowych, był wielokrotnym finalistą Mistrzostw Polski w …

Prywatnie można poznać go bliżej obserwując stronę SZTOS FOOD.

oborowczyk

Ada Radzik

Z wodą związana jest od najmłodszych lat, początkowo w ramach rehabilitacji kręgosłupa, później jako utalentowana zawodniczka Klubu Warta Poznań. Ma na swoim koncie wiele finałowych wyścigów i sztafetowych medali Mistrzostw Polski. Pływanie było i jest dla niej wszystkim, prywatnie i zawodowo wiele mu zawdzięcza, ukształtowało ją jako człowieka.

Będąc opiekunem grupy młodzików, stara się być cierpliwa, wyrozumiała, ale również wymagająca. Uważa, że zawodnik może w pełni rozkwitnąć tylko wtedy, gdy ma oparcie i zrozumienie w swoim Trenerze. Dlatego też czuje dużą odpowiedzialność za swoich podopiecznych. W relacjach z nimi stawia na otwarty i bliski kontakt.

Poza trenowaniem chce uświadomić im, że nie Cel jest ważny a droga do Celu i, że ciężka praca jest niczym, bez wiary w to, że wszystko jest możliwe i wszystko zależy od nich.

Pływanie, jej zdaniem uczy pokory, cierpliwości, dobrej organizacji i systematyczności, wiąże się z wieloma wyrzeczeniami i poświeceniami, ale procentuje w przyszłości i uczy jak żyć.

Jako, że interesuje się szeroko pojętą genetyką jest studentką Biotechnologii na Uniwersytecie Przyrodniczym.

Wciąż aktywnie uczestniczy w zawodach ratowniczych, reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Świata Inflatable Rescue Boats oraz kilkukrotnie na Mistrzostwach Polski.

aradzik

Olga Bugaj

Trenerka klubowej grupy juniorów młodszych, doktorantka Akademii Wychowania Fizycznego na wydziale Wychowania Fizycznego Sportu i Rehabilitacji .

Wydaje jej się, że pływa od urodzenia i nie pamięta już, kiedy zaczęła się jej wodna przygoda. Od najmłodszych lat była profesjonalnie związana z pływaniem synchronicznym, gdzie odnotowała wiele sukcesów. Miedzy innymi ma na swoim koncie medale na Mistrzostwach Polski Młodziczek.

W jej przekonaniu woda jest nadzwyczajnym środowiskiem, które pozwala odczuwać siebie inaczej niż na ladzie i daje nieograniczone możliwości ruchu. Według niej pływanie to wolność i siła, która uczy systematyczności i niepoddawania się w trudnych chwilach. Regularny trening ćwiczy koncentrację i skupianie się na detalach. Jest ciągłym dążeniem do samodoskonalenia.

Jako Trener chciałaby, by jej podopieczni zarazili się pasją pływania i zrozumieli, że największym ich sukcesem nie będą wyłącznie medale, ale przede wszystkim: ciężka praca, pokonywanie własnych barier i świadomość, że mają wpływ na to czy stają się lepsi.

Jej drugą miłością jest narciarstwo zjazdowe, uwielbia góry, które odwiedza w każdej wolnej chwili.

obugaj

Tadeusz Gołembiewski

Związany z UKS Cityzen od 2008 roku. Na początku jako zawodnik, później jako asystent Trenera maluchów, ostatecznie – do dzisiaj, jako Trener grupy Masters. To właśnie on w roku 2010 był pomysłodawcą i twórcą drużyny profesjonalnie trenujących, najstarszych zawodników klubu.

Sam ma na swoim koncie wiele mistrzowskich medali oraz indywidualne i sztafetowe rekordy Polski w kategorii Masters. Obecnie, jako zawodnika, pasjonuje go przede wszystkim pływanie długodystansowe. Brał udział w wielu maratonach pływackich, np. w 36 km w Capri Napoli, przepłynął również cieśninę Giblartarską

Uważa, że poranny trening pływacki systematyzuje i porządkuje resztę dnia. Dając porządną dawkę endorfin motywuje do aktywności. Pływanie jest pewnego rodzaju medytacją, można pobyć z samym sobą, można pozbierać myśli, zaplanować dzień, przemyśleć wiele spraw.

W jego przekonaniu najważniejsze w relacji zawodnik – trener jest zaufanie, tylko na nim da się budować formę sportową na oczekiwanym poziomie.

Posiada certyfikat Trenera Masters organizacji American Swimming Coach Association Level I i II.

tgolembiewski

Michał Szul

Jest związany z UKS od 2009 r, najpierw jako zawodnik, później jako trener. Obecnie zajmuje się najtrudniejszą w zdyscyplinowaniu grupą pływacką – Mastersami. Najbardziej ceni w zawodnikach pełną gotowość do pracy i zaangażowanie w trening. Inspiruje go fakt, że podnosząc sobie poprzeczkę, można osiągać coraz więcej i więcej. Tego samego oczekuje od siebie. Czy trenując innych, czy trenując siebie – zawsze działa na 100%. Do tego każdy jego zawodnik zawsze może liczyć na jego pomoc i wsparcie.

Przygodę z pływaniem zaczął jako dziecko, w wyniku problemów ze zdrowiem. Największe sukcesy – tytuły Mistrza, Vice Mistrza Polski zdobył w pływaniu szybkim w płetwach. W tej dyscyplinie był także członkiem reprezentacji Polski. Uwielbia jazdę na rowerze szosowym, kocha jogę i startuje w zawodach triatlonowych, osiągając coraz to lepsze wyniki.

Prywatnie spełnia się jako mąż i ojciec a od niedawna rozwija się w nowej pasji – osteopatii. Fizjoterapeuta w zespole Coreclinic.

Czternastokrotny indywidualny Mistrz Polski w triathlonie na wszystkich dystansach. Kilkukrotnie brał udział w zawodach IronMan zajmując wysokie pozycje w swoich kategoriach wiekowych – Mistrzostwa Świata, Europy i inne.

Członek zespołu trenerskiego – trener od przygotowania ogólnego i mentalnego medalistek olimpijskich…

mszul

Baza treningowa

Baza Obiektu CITYZEN_ z którego mogą korzystać zawodnicy klubu sportowego UKS CITYZEN:

 • basen sportowy 25 m – 8 torów
 • hala sportowa
 • 3 sale do ćwiczeń
 • sala indoor cycling
 • siłownia
 • sauna
 • treningi funkcjonalne
 • trening z wideoanalizą
 • opieka fizjoterapetyczna
 • spotkania z dietetykiem
 • trening mentalny
 • spotkania z trenerem przygotowania ogólnego kadry olimpijskiej

Start typing and press Enter to search

Nasi partnerzy

poznan-logo
ctz-logo
cc-logo
mcs-logo
solid-logo
budchem-logo
grupabemo
msit

© Copyright 2017-2018, UKS Cityzen

Realizacja wwwarsztat