International Swimming Cup Poznań

Już po raz piąty, największa impreza pływacka w Polsce, ponad 1000 zawodników, ponad 4500 startów, interesujące warsztaty, oryginalne konkurencje, wyjątkowi goście.

Tego wszystkiego byliśmy świadkami podczas trzydniowej imprezy International Swimming Cup Poznań.

UKS CityZen występował, nie tylko jako uczestnik zawodów, ale przede wszystkim – jako ich organizator.

Nasi pływacy – 39 osobowa ekipa ścigała się w wielu konkurencjach, w ponad 190 startach. Wystawiła również aż 12 składów sztafet, zakwalifikowała się do 24 finałów i zdobyła 4 medale.

To były wyjątkowe i piękne zawody…

Brawa należą się wszystkim zawodnikom, szczególnie tym młodszym, dla których start na, tzw. długim basenie, był nie lada wyzwaniem. Dosłownie wszyscy, godnie reprezentowali pomarańczowo – szare barwy klubowe, przez te trzy dni bardzo dobrze się bawili, nie tracili sił, energii i nigdy się nie poddawali.

A oto jeszcze kilka słów o naszych finalistach:

W kategorii 10 latków:

– Karol Barczyk płynął w finałach na 50 m stylem grzbietowym i 50 m stylem klasycznym, w obu startach zajął VII miejsce,

– Mikołaj Liberski zakwalifikował się do finałów na 50 m stylem grzbietowym i 50 m stylem motylkowym i był dwa razy VIII.

W kategorii 11 latków:

– Franciszek Bobkiewicz w finale na 50 m stylem motylkowym dopłynął IX a na 50 kraulem był X,

– Norbert Gorzeń na 50 m stylem grzbietowym zajął VIII miejsce.

W kategorii 12-13 latków:

– Piotr Wysocki okazał się IX najlepszym zawodnikiem.

W kategorii 14-15 lat:

– Kamil Kamil Plesnierowicz zakwalifikował się do trzech „motylkowych” finałów, na 50 m był IV, na 200 m – VII, a na 100 motyl – IX.

Tymek Tomczak dwukrotnie okazał się IX na 50 m stylem motylkowym oraz 200 m stylem klasycznym.

A w kategorii 16 lat i starsi:

Dominika Barczyk była V w finale na 50 m stylem grzbietowym oraz VII na 1500 m stylem dowolnym,

Albert Warzocha płynął w finałach pięciokrotnie, zajmując kolejno: I miejsce na 200 m stylem motylkowym, dwa razy II miejsca na 400 m stylem zmiennym oraz 800 m stylem dowolnym, III miejsce na 400 m stylem dowolnym oraz V miejsce na 200 m stylem dowolnym,

Wiktor Muszyński zakwalifikował się do czterech finałów, dopływając jako V na 50 stylem motylkowym, VI na dystansie 50 m stylem klasycznym oraz na 200 m stylem dowolnym oraz IX na 400 m stylem dowolnym.

Mateusz Głuszkowski na 800 m stylem dowolnym był IV, a VIII na 400 m stylem dowolnym.

Dobrej zabawy dostarczyły wszystkim sztafety 4 x 50 m stylem dowolnym oraz 4 x 50 m stylem zmiennym, ekstra nagrodą od Trenerów był wolny poniedziałek – wygrał zespół UKS CityZen 1, który w obu wyścigach w swojej konkurencji 14 lat i starsi zajął czwarte miejsce.

Start typing and press Enter to search

Nasi partnerzy

poznan-logo
ctz-logo
cc-logo
mcs-logo
solid-logo
budchem-logo
grupabemo
msit

© Copyright 2017-2018, UKS Cityzen

Realizacja wwwarsztat